ניקוי מערכות מיזוג בבתי חולים

בית חולים הוא סביבה רווית חיידקים והשוהים בתוכו חשופים לזיהומים רבים. חשוב להיות מודעים לכל הגורמים העלולים לסכן את בריאות האנשים בתוך בית החולים והן הצוות הרפואי.

אחד מהגורמים להתפשטות הזיהומים באוויר בית החולים הוא מערכת המיזוג המסועפת המורכבת בתוך קירות המבנה. בית חולים הוא בניין אשר פועל רצוף 24 שעות ביממה ללא הפסקה וכך גם מערכות המיזוג והאוורור שבו.

פעולת מערכת המיזוג

בבניינים גדולים כמו בתי חולים לרוב מערכת המיזוג היא מרכזית ובנויה מתעלות אוורור רבות שמותקנות בתוך הקירות ועוברות דרך כל הבניין. מערכת המיזוג שואבת אליה את האוויר הנמצא בתוך החדר, מקררת אותו באמצעות פעולת עיבוי ופולטת אותו חזרה לתוך החדר בטמפרטורה קרה.

הסיכונים

האוויר הנשאב אל תוך מערכת המיזוג הוא רווי אבק ולכלוכים. בבתי חולים האוויר רווי גם חיידקים רבים. חיידקים אלו נשאבים לתוך מערכת האוורור ובגלל הסביבה הלחה בתוך המערכת הם מתרבים, יוצרים מושבות של עובש, פטריות ותרביות חיידקים שונות. כל אלו נפלטים חזרה החוצה אל תוך בית החולים עם האוויר המקורר. כך שלמעשה החולים פולטים חיידקים אל האוויר אך עלולים לנשום אוויר מזוהם אף יותר הנפלט אליהם בחזרה ממערכת המיזוג. כיוון שאנשים חולים נמצאים בסיכון גבוה יותר לחטוף זיהום, האוויר הנפלט ממערכת המיזוג של בית החולים מסכן את בריאותם וגם את בריאות הצוות הרפואי.

ניקוי

כדי למנוע זיהום אוויר חמור בבתי חולים יש להקפיד על ניקוי מערכת המיזוג ותעלות האוורור באופן שוטף. במערכת אוורור גדולה שעובדת ללא הפסקה כמו זו של בתי חולים מומלץ לבצע את הניקוי פעמיים בשנה לפחות. את הניקוי יש לבצע באמצעות אנשי מקצוע כיוון שמדובר בפירוק כל מערכת המיזוג והרכבה מחדש. יש להגיע לכל תעלות האוורור השונות ולנקות אותם באמצעות חומרים אשר לא יזהמו בעצמם את האוויר הנפלט מהמזגן. חברת דק קלינינג היא חברה אחראית ומקצועית המספקת שירותי ניקוי וחיטוי לכל סוגי מערכות המזגן הגדולות והמורכבות ולכל תעלות האוורור בבתי חולים ובכל סוגי המבנים.