ניקוי מנדפים למפעלים

רבים מכירים את המנדף בשם מעט שונה, כארובה. עם זאת, כיום המנדף הרבה יותר מתקדם מאותה ארובה ישנה, כיום המנדף יודע לנקז אבק, עשן ושלל חומרים רעילים, כגון אדים רעילים. מכאן שחשוב ביותר להתקין מנדפים למפעלים, וזאת כי באופן שכזה ניתן לשמור על סביבת עבודה נעימה, בריאה ואף בטיחותית, כלומר בכוחו של המנדף לאפשר למפעל להיות נטול עשן וחומרים מזיקים, ולו באופן פשוט ביותר.

חשיבות התחזוקה

ציינו שלמנדף עבור מפעל יש כוח רב לשמור על סביבת עבודה מגוונת, אך גם יש להבין שלצד העובדה שיש לבחור את הסוג הנכון ולהתקינו במיקום הנכון, גם יש פעם בחצי שנה (פחות או יותר) לוודא שהמנדף עדיין תקין. בקרה זה אין הכוונה שיש לבחון האם המנדף משמיע קולות או פועל פחות טוב, וזאת כי יש לא מעט סכנות סמויות כאשר מדובר במנדפים, ועל כן יש להזמין אנשי תחזוקה מקצועיים על מנת שינקו את כלל החלקים השונים, ייבחנו שאריות של חיידקים, התחלה של עובש, שאריות של שומנים וכדומה.

בחינה מקצועית

לסיכום נציין שלצד העובדה שהמנדף מאוד חשוב, הוא גם עשוי להוות סכנה, במיוחד כאשר הוא גבוה, לא ניתן לראות מה יש בתוכו והוא מכיל חלקיקי חומרים שלא תמיד ניתן להבחין בהם. אי לכך יש צורך בעין מקצועית לצד ניקיון וחומרים ייעודיים עבור ניקיון.