ניקוי מזגנים

אנו מומחים בניקוי מערכות מיזוג מרכזיים תעשייתיים המותקנים במתקנים כגון: אולמות, בתי ספר, מפעלים, רשויות, בתי קולנוע וכדומה.

ממה מורכבות מערכות מיזוג האוויר

החלק הראשון: המזגן המורכב ממאייד שבו רדיאטור שדרכו זורם אוויר רווי בלחות ודרך מאיץ/מפוח המסתובב בעזרת מנוע חשמלי ותפקידו לינוק אוויר דרך הרדיאטור/סוללת המאייד הנקרא גם מחליף חום. חלקיק אבק המצויים בחלל החדר שממנו המזגן יונק את האוויר מצליחים לחדור דרך מסנני האוויר האמורים להגן על רכיבי המזגן.

האוויר הלח וחלקיקי האבק פוגשים בסוללת המאייד ונדבקים בדפנותיו. במשך הזמן, חלל המזגן הופך לקרקע פורייה לחיידקים ולהצטברות של אורגניזם המתפתחים לפטרייה ועובש.

החלק השני: במערכת המזגן הינו תעלת המיזוג שתפקידה לקלוט את האוויר הקר שיוצא מן המזגן ולפזר אותו בחללים השונים לפי הצורך. גם כאן מצליחים חלקיקי האבק ולחות לחדור וליצור חממה פורייה לעובש.

מניעת התפשטות חיידקים באוויר ומחלות זיהומיות

עם הזמן ובהעדר טיפול מתפתחים מצבורים של חיידקים הנפלטים לחלל האוויר דרך פתחי ההספקה. כתוצאה מכך עלולים השוהים בחדר הנחשפים לאוויר מזוהם לחלות במחלות נשימתיות. ישנם אנשים רגישים אשר מפתחים מחלות אלרגיה חמורות. אנשים אחרים ירגישו חוסר נוחות, שיעול, התעטשות ואף תחושת סחרחורת הרגישים ביותר הינם אנשים בעלי מערכת חיסונית חלשה כגון תינוקות, ילדים, נשים הרות, קשישים וכדומה.

ישנם מספר פתרונות לניקוי מזגנים המצויים לרשותנו על מנת לצמצם את התופעה.  

  • ראשית, ניקוי על ידי חומר נוזלי על בסיס סודה. חומר זה מנקה ביסודיות את המזגן וחלקיו הפנימיים כגון: רדיאטור, אמבטיית ניקוז, מערכת פינוי המים.
  • ניקוי ושטיפת נוזל הסודה על ידי מים וחומר ניקוי.
  • הזרקת חומר קוטל חיידקים בריכוז גבוה. את חומר החיטוי מזריקים בצורת ענן בחלקי המזגן וחלל תעלות המיזוג. לאחר ניקוי יסודי של המזגן וחלקיו ושל תעלת המיזוג מומלץ לבצע טיפול מונע אחת למספר חודשים לפי הצורך על מנת לקבל אוויר איכותי ולמשך זמן ממושך.

על מנת לקבל תוצאה אידיאלית, יש להשתמש בחומרי ניקוי מעולים ואיכותיים. העבודה חייבת להתבצע על ידי בעל מקצוע מנוסה ובעל ידע רב בתחום הספציפי של ניקוי מערכות מיזוג.

אנו בדקט קלין מומחים בניקוי מזגנים ומערכות מיזוג אוויר.פנו אלינו עוד היום לקבלת הצעת מחיר.