ניקוי מזגנים לקניונים

מרכזי קניות הם אתרי בילוי פופולריים ביותר. הקניונים השונים בנויים בצורות שונות: קניונים פתוחים, קניונים סגורים, מרכזים מסחריים שכונתיים או מרכזים מסחריים גדולים באזורי תעשייה. קניונים משמש אנשים רבים, מקומיים ותיירים במהלך כל שעות היום לצרכים שונים. חנויות אופנה, סופרים, מסעדות ובתי מסחר אחרים. את כולם מאפיינת פעילות שוקקת ותחלופה רבה של אנשים לאורך היום במהלך השבוע ובסופי שבוע.

מערכות המיזוג בקניונים מותאמות לצרכי השטח. בקניונים גדולים יש מערכת מיזוג מרכזית כאשר המערכת עצמה נמצאת מחוץ לבניין או על הגג ותעלות האוורור מותקנות בתוך הקירות עצמן ומגיעות אל החנויות דרך פתחי אוורור. בקניונים פתוחים הסמוכים לרחוב מותקנת מערכת מיזוג פרטית בכל חנות בנפרד. גם באלו המערכת הגדולה נמצאת מחוץ לבית העסק ובפנים המערכת הקטנה הפולטת את האוויר.

פעולת המערכת

למרות שקנה המידה משתנה בהתאם לצרכיו של כל קניון, פעילות המערכת נשארת זהה: מערכת המיזוג שואבת אליה אוויר מתוך החלל, מקררת אותו באמצעות פעולת עיבוי ופולטת אותו חזרה אל החלל בטמפרטורה הרצויה. האוויר הנשאב לתוך המערכת רווי אבק ולכלוכים במיוחד בקניונים פתוחים הנמצאים על הרחוב וסופגים את זיהום המכוניות והלכלוך מהכביש. האוויר עלול להיות גם רווי חיידקים במיוחד בקניונים סגורים בהם המבקרים פולטים חיידקים אל החלל בנשימתם. פעולת העיבוי של המזגן יוצר בתוכו רטיבות, כאשר החיידקים והלכלוך הנשאבים אל המערכת פוגשים ברטיבות שבתוך הצינורות הם יוצרים התפשטות של עובש, פטרת והתרבות של חיידקים. כל אלו מזהמים את האוויר העובר בצינורות ונפלט חזרה אל תוך החלל הכללי של הקניון, אזור ההסעדה והחנויות השונות אותו נושמים העובדים והקונים.

ניקוי

כדי לשמור על איכות האוויר אותו נושמים מבקרי ועובדי הקניונים השונים חשוב לדאוג לניקוי תקופתי של מערכת המיזוג. רצוי לבצע את הניקוי מספר פעמים בשנה ומומלץ לבצע אותו באמצעות אנשי מקצוע שכן בדובר בפירוק והרכבה מחדש של כל מערכת המיזוג. חברת דק קלינינג היא חברה מקצועית המספקת שירותי ניקוי לכל סוגי מערכות המיזוג בכל סוגי הקניונים השונים, החנויות ולכל סוגי המבנים.