ניקוי מזגנים למשרדים

מערכות מיזוג בבנייני משרדים הן לרוב מערכות מסועפת המורכבות מתעלות אוורור רבות וצינורות ניקוז רבים המותקנים בתוך הקירות ועוברים דרך כל המבנה על משרדיו, חדרי הישיבות והחללים השונים בו. בכל מקום עבודה בו נמצאים אנשים רבים במשך רוב שעות היום מערכת המיזוג פועלת במאמץ רב ללא הפסקה.

הסיכון

מערכת מיזוג פועלת על ידי שאיבת האוויר הנמצא בתוך החדר, קירורו באמצעות פעולה הנקראת עיבוי המתרחשת בתוך מערכת המיזוג ,ופליטתו חזרה אל חלל החדר בטמפרטורה קרה. האוויר הנשאב אל תוך המערכת רווי אבק ולכלוכים וכשאלו פוגשים ברטיבות הקיימת בתוך צינורות המיזוג הם יוצרים התפשטות של עובש וחיידקים. חיידקים אלו נפלטים חזרה אל תוך החדר עם האוויר הנפלט מהמזגן ובעצם מזהמים את האוויר אותו נושמים האנשים הנמצאים בתוך הבניין.

בניין משרדים

בבניין משרדים נמצאים אנשים רבים לאורך רוב שעות היום ולכן המזגן פועל שעות ארוכות. והחלונות סגורים כדי לשמור על הקור. לעיתים שעות העבודה יכולות להימשך אל תוך הלילה והמזגן אף עלול לפעול 24 שעות ברציפות. כאשר האנשים בבניין נושמים, הם פולטים חיידקים אל האוויר הנשאב לתוך המזגן, החיידקים מתרבים בסביבה הלחה של המזגן ויוצרים הפשטות של עובש ופטרת המייצרים עוד חיידקים, אלו נפלטים חזרה החוצה אל חלל המשרד. לכן בבנייני משרדים גדולים נוצרת תסמונת הנקראת “תסמונת הבניין החולה”. למעשה האוויר בתוך בניין המשרדים מזוהם יותר מהאוויר שבחוץ.

ניקוי וחיטוי

כדי לוודא את איכות האוויר אותו אנו נושמים בעבודה חשוב לדאוג לניקוי וחיטוי מערכות האוורור במקום העבודה כולל כל תעלות האוורור, צינורות הניקוז וסוללות המערכת. את הניקוי מומלץ לבצע לפחות פעמיים בשנה. רצוי לבצע את הניקוי באמצעות אנשי מקצוע שכן מדובר בפירוק והרכה מחדש של כל מערכת המיזוג. יש להגיע לכל תעלות האוורור השונות ולנקות אותם באמצעות חומרים תקינים אשר לא יזהמו את האוויר הנפלט מהתעלות אף יותר. חברת דק קלינינג היא חברה מקצועית ואחראית המספקת שירותי ניקוי וחיטוי לכל סוגי מערכות המיזוג המורכבות בכל סוגי בנייני המשרדים ובכל סוגי המבנים.