ניקוי מזגנים למפעלים

מערכות מיזוג במפעלים הן לרוב מערכות מסועפת המורכבות מתעלות אוורור רבות וצינורות ניקוז רבים המותקנים בתוך הקירות ועוברים דרך כל המבנה, משרדיו, חללי העבודה וחללי הפנאי של העובדים.

בכל מקום עבודה ובכלל זה מפעלים, נמצאים אנשים רבים במשך רוב שעות היום ומערכת המיזוג פועלת במאמץ רב ללא הפסקה.

הסיכון

מערכת מיזוג פועלת על ידי שאיבת האוויר הנמצא בתוך החדר, קירורו באמצעות פעולה הנקראת עיבוי המתרחשת בתוך מערכת המיזוג ,ופליטתו חזרה אל חלל החדר בטמפרטורה קרה. פעולת העיבוי יוצרת רטיבות ולחות תמידית בתוך צינורות האוורור של מערכת המיזוג. האוויר הנשאב אל תוך המערכת רווי אבק ולכלוכים וכשאלו פוגשים ברטיבות הקיימת בתוך הצינורות הם יוצרים התפשטות של עובש וחיידקים. חיידקים אלו נפלטים חזרה אל תוך החדר עם האוויר הנפלט מהמזגן ובעצם מזהמים את האוויר אותו נושמים העובדים הנמצאים בתוך המפעל.

אוויר מזוהם במפעלים

במפעל נמצאים אנשים רבים לאורך רוב שעות היום ולכן המזגן פועל שעות ארוכות. והחלונות סגורים כדי לשמור על הקור. כאשר האנשים במפעל נושמים, הם פולטים חיידקים אל האוויר הנשאב לתוך המזגן, החיידקים מתרבים בסביבה הלחה של המזגן ונפלטים חזרה החוצה אל חללי המפעל השונים. סיכון נוסף עלול התרחש במפעלים בהם קיימים חללים עם מכונות שעלולות לפלוט גזים ומזהמים שונים לאוויר הנשאב אל תוך מערכת האוורור. מזהמים אלו פוגשים ברטיבות שבתוך המערכת, יוצרים התפשטות של עובש ופטרת אשר גורמים לאוויר שבתוך המפעל להיות אף יותר מזוהם.

ניקוי

כדי לוודא את איכות האוויר אותו נושמים עובדי המפעל חשוב לדאוג לניקוי וחיטוי מערכות האוורור הפועלות בכל החללים. מומלץ לבצע את הניקוי לפחות פעמיים בשנה. את הניקוי יש לבצע באמצעות אנשי מקצוע שכן מדובר בפירוק והרכה מחדש של כל מערכת המיזוג. יש להגיע לכל תעלות האוורור השונות ולנקות אותם באמצעות חומרים תקינים אשר לא יזהמו את האוויר הנפלט מהתעלות אף יותר. חברת דק קלינינג היא חברה מקצועית ואחראית המספקת שירותי ניקוי וחיטוי לכל סוגי מערכות המיזוג במפעלים ובכל סוגי המבנים.