ניקוי מזגנים למסעדות

מסעדנים רבים מחפשים מבנים ייחודיים להקים בהם מסעדה. החלל המיועד צריך להיות מתאים, ולהכיל מספר רב של אנשים בצורה נוחה. מסעדה פועלת במשך שעות מרובות ותחלופת האנשים בה רבה במשך היום. סועדים באים והולכים בשעות הארוחות, מלצרים וטבחים מחליפים משמרות.

אזור ההסעדה הוא חלל אחד גדול ורחב בו צריכה לשרור טמפרטורה נוחה לאנשים הנמצאים בשעת מנוחה וסעודה ואילו חלל המטבח הוא לרוב עמוס פעילות רצופה ואנשים העוסקים בבישול, מה שיוצר בו טמפרטורה חמה מאד. את המטבח צריך לקרר בעוצמה רבה הרבה יותר מאשר את חלל הסועדים. בכל מסעדה בו מארחים סועדים וקבוצות גדולות של אנשים באופן קבוע חשוב לשמור על תחזוקה שוטפת של מערכות המזגן ותעלות המיזוג על מנת לשמור על אוויר נקי ומניעת סכנות בריאותיות לסועדים, לעובדים ונזקים למזון.

פעולת מערכת המיזוג

במסעדות מותקנת לרוב מערכת מיזוג מרכזית גדולה בעלת צינורות אוורור רבים המותקנים בתוך הקירות ומספר פתחי אוורור המותאמים לגודל החלל. מערכת המיזוג פועלת באמצעות שאיבת האוויר הקיים בחלל החדר, קירורו באמצעות פעולת עיבוי ופליטתו חזרה אל חלל החדר בטמפרטורה הרצויה. פעולת העיבוי יוצרת רטיבות בתוך מערכת המיזוג. האוויר הנשאב אל המערכת מתוך החדר רווי אבק, לכלוך וחיידקים אותו פולטים האנשים בחדר בנשימתם. כשהלכלוך והאבק פוגשים ברטיבות הם יוצרים התפשטות עובש, פטרת והתרבות של החיידקים בתוך צינורות המיזוג. חיידקים אלו נפלטים עם האוויר הנפלט מן המזגן אל תוך החדר ומזהמים את האוויר אותו נושמים הנוכחים.

ניקוי וחיטוי

על מנת להימנע מזיהום אוויר בחללי המסעדות והמטבחים ומנזק בריאותי העלול להיגרם לאורחים השוהים בחלל יש להקפיד על ניקוי וחיטוי של מערכת המיזוג ותעלות האוורור באופן קבוע. במבנים גדולים בהם המערכת פעולת שעות רבות רצוי לבצע את הניקוי לפחות פעמיים בשנה. מומלץ לבצע את הניקוי באמצעות אנשי מקצוע שכן מדובר בפירוק והרכבה מחדש של מערכת מורכבת. חברת דק קלינינג היא חברה אחראית ומקצועית המספקת שירותי ניקוי וחיטוי כל סוגי מערכות המיזוג בכל סוגי המסעדות ובכל סוגי המבנים.