ניקוי מזגנים לחנויות ובתי עסק

חנויות ובתי עסק בכל עיר משמשות אנשים רבים, מקומיים ותיירים במהלך כל שעות היום לצרכים שונים. חנויות אופנה, מספרות, סופרים, מסעדות, פארמים ובתי מסחר אחרים. את כולם מאפיינת פעילות שוקקת ותחלופה רבה של אנשים לאורך היום במהלך כל ימי השבוע ובסופי שבוע. מערכת המיזוג בחנות או בבית העסק מותאמת לצרכי השטח.

בבתי עסק גדולים יש מערכת מיזוג מרכזית כאשר המערכת עצמה נמצאת מחוץ לבניין או על הגג ותעלות האוורור מותקנות בתוך הקירות עצמן ומגיעות אל החלל דרך פתחי אוורור. בחנויות קטנות מותקנת מערכת מיזוג פרטית כאשר גם באלו המערכת הגדולה נמצאת מחוץ לבית העסק ובפנים המערכת הקטנה הפולטת את האוויר הקר. בתי עסק מסוימים אף עובדים אל תוך הלילה ומערכת המיזוג בהם פועלת שעות רבות ברציפות.

פעולת המערכת

למרות שקנה המידה משתנה בהתאם לצרכיו של כל עסק, פעילות המערכת נשארת זהה: מערכת המיזוג שואבת אליה אוויר מתוך החלל, מקררת אותו באמצעות פעולת עיבוי ופולטת אותו חזרה אל החלל בטמפרטורה הרצויה. האוויר הנשאב לתוך המערכת רווי אבק ולכלוכים במיוחד בבתי עסק הנמצאים ברחוב וסופגים את זיהום המכוניות והלכלוך מהכביש. האוויר עלול להיות גם רווי חיידקים במיוחד בבתי עסק גדולים וסגורים בהם המבקרים פולטים חיידקים אל החלל בנשימתם. פעולת העיבוי של המזגן יוצר בתוכו רטיבות, כאשר החיידקים והלכלוך הנשאבים אל המערכת פוגשים ברטיבות שבתוך הצינורות הם יוצרים התפשטות של עובש, פטרת והתרבות של חיידקים. כל אלו מזהמים את האוויר העובר בצינורות ונפלט חזרה אל תוך החלל המשמש את בתי העסק על עובדיו ואורחיו.

ניקוי

כדי לשמור על איכות האוויר אותו נושמים מבקרי ועובדי בתי העסק השונים והחנויות, חשוב לדאוג לניקוי תקופתי של מערכת המזגן הפנימית. רצוי לבצע את הניקוי לפחות פעמיים בשנה ומומלץ לבצע אותו באמצעות אנשי מקצוע שכן בדובר בפירוק והרכבה מחדש של כל מערכת המיזוג. חברת דק קלינינג היא חברה מקצועית המספקת שירותי ניקוי לכל סוגי מערכות המיזוג בכל החנויות בתי העסק בכל הגדלים ובכל המבנים השונים.