ניקוי מזגנים לחדרי כושר

חדר כושר מורכב מחלל מרכזי גדול בו נמצאים מכשירי הכושר וחללים קטנים יותר המשמשים כיתות לשיעורי התעמלות שונים. חדרי כושר פעילים במשך שעות ארוכות ביום על מנת לאפשר למתעמלים השונים להתאמן בשעות הרצויות להם, משעות הבוקר המוקדמות מאד ועד שעות הלילה המאוחרות.

כיוון שמבקרי חדר הכושר עוסקים בפעילות ספורטיבית מאומצת נדרשת שמירה על טמפרטורה קרירה ונוחה למתעמלים במשך כל שעות הפעילות של חדר הכושר. בחדרי הכושר מותקנות מערכות מיזוג מרכזיות גדולות אשר צריכות לעמוד בעומס הרב. למפעילי חדרי כושר חשוב להכיר את פעולות התחזוקה השוטפות הנחוצות למערכת מיזוג שכזו וזאת על מנת לשמור על בריאותם של מבקרי ועובדי חדר הכושר.

פעילות מערכת המיזוג וזיהום אוויר

במבנה בעל חלל אחד גדול עם הסתעפויות של כיתות קטנות כמו חדר כושר מורכבת לרוב מערכת מיזוג מרכזית גדולה. המערכת המורכבת מסוללות נמצאת מחוץ למבנה או על הגג, תעלות המיזוג ופתחי האוורור מותקנים בקירות חדר הכושר ובחללים השונים. מערכת המיזוג שואבת אליה את האוויר מתוך חדר הכושר, מקררת אותו באמצעות פעולת העיבוי ופולטת אותו חזרה לחלל בטמפרטורה קרירה. האוויר הנשאב אל תוך המזגן רווי אבק וחיידקים אותם פולטים המבקרים בנשימתם. פעולת העיבוי המקררת יוצרת לחות בתוך המזגן, האבק והחיידקים הנשאבים פנימה פוגשים ברטיבות זו בתוך הצינורות ויוצרים התפשטות עובש והתרבות חיידקים שנפלטים עם האוויר חזרה אל האולם והכך מזהמים את האוויר אותו נושמים המבקרים. בזמן פעילות ספורטיבית חשוב לשמור על קצב נשימה מסודר. אוויר מזוהם עלול להוות סכנה בריאותית ולהקשות על נשימתם של המתעמלים בחדר הכושר.

ניקוי וחיטוי מערכות המיזוג

על מנת להימנע מנזקים בריאותיים למבקרים המשתמשים באופן קבוע בחדר הכושר ולעובדים בו חשוב לבצע ניקוי של מערכת המזגן מספר פעמים בשנה. מומלץ לעשות את הניקוי באמצעות אנשי מקצוע שכן מדובר בפירוק והרכבה מחדש של מערכת מורכבת. חברת דק קלינינג היא חברה מקצועית המבצעת ניקוי וחיטוי של כל מערכות המיזוג ותעלות האוורור בכל סוגי חדרי הכושר השונים ובכל סוגי המבנים.