ניקוי מזגנים לאוניברסיטאות

אוניברסיטה היא קומפלקס של מבנים רבים המהווים את הקמפוס. לכל פקולטה מבנה משלה ובכל מבנה כזה חלוקה לחוגים שונים בכל אחד מהם מספר גדול של כיתות. לכל חוג האופי שלו ובחלקם יש צורך בחללים נוספים מלבד הכיתות הרגילות, אולמות גדולים, מעבדות וסדנאות.

מלבד הפעילות הלימודית, מרבית הקמפוסים מכילים מוסדות תרבות שונים, מסעדות ומתקני ספורט. בכל אלו שוהים אנשים רבים בשעות שונות ויש צורך במערכת מיזוג רבות ונפרדת לכל פקולטה על מנת לשמור על טמפרטורה נעימה בהתאם לשעות הפעילות. חשוב להכיר את פעילויות התחזוקה השוטפות הנדרשות למערכות מיזוג מורכבות כמו אלו המותקנות באוניברסיטאות ומוסדות אקדמיים המורכבים ממבנים וחללים רבים.

מערכת המיזוג

באוניברסיטאות לרוב מורכבות מערכות מיזוג נפרדות בכל כיתה על מנת לחסוך בכוח וחשמל ולהימנע מבזבוז מיותר כאשר אין אנשים בכיתה. כאשר נמצאים אנשים בכיתה והמזגן מופעל, הוא שואב את האוויר הנמצא בחדר, מקרר אותו באמצעות פעולה הנקראת עיבוי ופולט אותו חזרה דרך אל הכיתה דרך צינורות האוורור בטמפרטורה קרה.

הסיכונים

במידה ומערכות המיזוג בכיתות האוניברסיטה לא מתוחזקות באופן שוטף עלולה להתפתח סכנה בריאותי של ממש לסטודנטים, הסגל וכל השוהים בכיתה. בתוך מערכת המיזוג שוררת לחות רבה, האוויר העובר דרך הצינורות רווי לכלוכים וכשאלו פוגשים בלחות הם גורמים להתפשטות עובש ופטרת בתוך מערכת המיזוג. האוויר הנפלט חזרה לתוך הכיתה עובר דרך אותם הצינורות ועלול להיות מלא בחיידקים אותם נושמים השוהים בכיתה.

פעולות מנע

כדי להימנע מאוויר מזוהם בתוך הכיתות יש לדאוג לניקוי קבוע של מערכות המיזוג בכל כיתה בנפרד, ובכך לדאוג שהאוויר הנפלט יהיה נקי. את ניקוי מערכות המיזוג באוניברסיטה רצוי לבצע פעמיים בשנה. מומלץ לבצע את הניקוי באמצעות אנשי מקצוע שכן מדובר בפירוק כל מערכת בנפרד והרכבתה מחדש. אנשי מרצוע יודעים להשתמש בחומרים תקינים אשר לא יזיקו לאוורור שכן מדובר בניקוי האוויר אותו אנו נושמים. חברת דק קליניג היא חברה אחראית ומקצועית המספקת שירותי ניקוי לכל סוגי מערכות המזגן הגדולות והמורכבות, בכל סוגי המוסדות ובכל סוגי המבנים.