ניקוי מזגנים באולם הספורט

אולמות ספורט הם נספחים של מבנים רבים. להרבה ממוסדות הלימוד, המתנ”סים ומרכזי התרבות מוסיפים אולם ספורט. האולם הוא מבנה בפני עצמו רחב ידיים עם תקרה גבוהה. במרכז האולם רחבת הפעילות המשמשת את הספורטאים באימונים ותחרויות של ענפי הספורט השונים. מסביב לרחבה טריבונות של כסאות המשמשות את הקהל הבא לצפות בתחרויות.

אולמות הספורט מתוכננים להכיל אנשים רבים בזמן תחרויות ספורט ובנויים להקל על הספורטאים בזמן פעילות גופנית מאומצת. על מנת לשמור על טמפרטורה קרירה ולהקל על הספורטאים וצפיפות הקהל יש צורך במערכת מיזוג גדולה וחזקה במיוחד אשר תהיה מסוגלת לפעול שעות רבות שכן אולמות הספורט פועלים במשך כל שעות היום. בשעות הבוקר הם משמשים תלמידי בית ספר, בצהריים חוגים ובערב אימוני קבוצות וטורנירים. חשוב להכיר את פעילויות התחזוקה הנדרשות למערכת מיזוג באולם הספורט וזאת על מנת לשמור על בריאותם של הספורטאים והקהל הרחב.

פעילות מערכת המיזוג והסיכונים

במבנה בעל חלל אחד גדול כמו אולם ספורט מורכבת לרוב מערכת מיזוג מרכזית גדולה. המערכת המורכבת מסוללות נמצאת מחוץ למבנה, תעלות המיזוג ופתחי האוורור מותקנים בקירות האולם. מערכת המיזוג שואבת אליה את האוויר מתוך האולם, מקררת אותו באמצעות פעולת העיבוי ופולטת אותו חזרה לחלל האולם בטמפרטורה קרירה. האוויר הנשאב אל תוך המזגן רווי אבק וחיידקים אותם פולטים הספורטאים והקהל הפוקד את האולם בנשימתם. פעולת העיבוי המקררת יוצרת לחות בתוך המזגן, האבק והחיידקים הנשאבים פנימה פוגשים ברטיבות זו בתוך הצינורות ויוצרים התפשטות עובש והתרבות חיידקים שנפלטים עם האוויר חזרה אל האולם והכך מזהמים את האוויר אותו נושמים הספורטאים והקהל.

ניקוי וחיטוי

על מנת להימנע מנזקים בריאותיים לספורטאים המשתמשים באופן קבוע באולם ולקהל הפוקד אותו חשוב לבצע ניקוי של מערכת המזגן של האולם לפחות פעמיים בשנה. מומלץ לעשות את הניקוי באמצעות אנשי מקצוע שכן מדובר בפירוק והרכבה מחדש של מערכת מורכבת. חברת דק קלינינג היא חברה מקצועית המבצעת ניקוי וחיטוי של כל מערכות המיזוג ותעלות האוורור באולמות הספורט השונים ובכל סוגי המבנים.