ניקוי מזגנים באולמות אירועים

אולמות אירועים הם עסק פורח ורווחי מאד במדינת ישראל שכן אנחנו עם המרבה בשמחות, בר מצוות, חתונות ובריתות. בכל מקרה מדובר באירוע רב משתתפים העשוי להימשך מספר רב של שעות ואף להתחמם מאד כאשר מגיע חלק הריקודים של האירוע.

באולמות האירועים מפעילים מזגנים למשך שעות ארוכות ללא הפסקה כדי לספק טמפרטורה נוחה גם לעובדים המכינים את האירוע משעות הבוקר וגם לאורחי האירוע המגיעים בשעות הערב ונשארים לפעמים עד השעות הקטנות של הלילה. בכל מבנה בו מתקיימים אירועים ומתארחות קבוצות גדולות של אנשים באופן קבוע חשוב לשמור על תחזוקה שוטפת של מערכות המזגן ותעלות המיזוג על מנת לשמור על אוויר נקי ומניעת סכנות בריאותיות לאורחים.

פעולת מערכת המיזוג וסיכוני זיהום אוויר

אולם אירועים הוא לרוב מבנה רחב ידיים בעל תקרה גבוהה ומותקנת בו מערכת מיזוג מרכזית גדולה בעלת צינורות אוורור רבים המותקנים בתוך הקירות ומספר פתחי אוורור המותאמים לגודל החלל. מערכת המיזוג פועלת באמצעות שאיבת האוויר הקיים בחלל החדר, קירורו באמצעות פעולת עיבוי ופליטתו חזרה אל חלל החדר בטמפרטורה הרצויה. פעולת העיבוי יוצרת רטיבות בתוך מערכת המיזוג. האוויר הנשאב אל המערכת מתוך האולם רווי אבק, לכלוך וחיידקים אותו פולטים האנשים בחדר בנשימתם. כשהלכלוך והאבק פוגשים ברטיבות הם יוצרים התפשטות עובש, פטרת והתרבות של החיידקים בתוך צינורות המיזוג. חיידקים אלו נפלטים עם האוויר הנפלט מן המזגן אל תוך האולם ומזהמים את האוויר אותו נושמים הנוכחים.

ניקוי וחיטוי מערכות מיזוג

על מנת להימנע מזיהום אוויר באולמות אירועים ומנזק בריאותי העלול להיגרם למשתתפים השוהים בחלל שעות רבות יש להקפיד על ניקוי וחיטוי של מערכת המיזוג ותעלות האוורור באופן קבוע. במבנים גדולים בהם המערכת פעולת שעות רבות רצוי לבצע את הניקוי לפחות פעמיים בשנה. מומלץ לבצע את הניקוי באמצעות אנשי מקצוע שכן מדובר בפירוק והרכבה מחדש של מערכת מורכבת. חברת דק קלינינג היא חברה אחראית ומקצועית המספקת שירותי ניקוי וחיטוי כל סוגי מערכות המיזוג בכל סוגי אולמות האירועים ובכל סוגי המבנים.