ניקוי מזגנים בתאטראות

אחד ממקומות הבילוי האהובים ביותר על ישראלים הוא התאטרון. התאטרון מורכב ממספר חללים גדולים המשמשים כאולמות ההצגה, מסדרונות אחוריים עם חדרי הלבשה, אלו הם מאחורי הקלעים וחלל מרכזי רחב ידיים המשמש אולם כניסה לתאטרון.

גם אולם הכניסה וגם התאטראות עצמם הם חללים בעלי תקרות גבוהות. באולמות יש עשרות שורות של כסאות לצופים. המזגן באולם פועל במשך כל שעות פעילות ההצגות שעלולות להימשך מספר רב של שעות באולמות התאטרון מותקנות מערכות מיזוג מרכזיות גדולות וחזקות המסוגלות לספק אוויר בטמפרטורה רצויה לצופים בחלל גדול מאד ובמשך שעות ארוכות. מערכת מיזוג מרכזית מורכבת ממערכת גדולה הנמצאת מחוץ לבניין או על הגג, תעלות מיזוג רבות ומסועפות המותקנות בתוך הקירות עצמם ומספר פתחי אוורור המותאמים בקירות במיקומים שונים לפי גודלו ואופיו של החלל.

סיכון

האוויר שנשאב לתוך מערכות המזגן רווי אבק, לכלוכים וחיידקים אותם אנו פולטים כשאנו נושמים. בתוך מערכת המיזוג הלכלוכים פוגשים בלחות רבה. המפגש בין האוויר המלוכלך ללחות בתוך מערכת המיזוג יוצר התפשטות של עובש, פטריות והתרבות של חיידקים. חיידקים אלו נפלטים אל החדר עם האוויר הקר הנפלט מהמזגן. תהליך זה נקרא “תסמונת הבניין החולה”. באולמות גדולים כמו בתאטרון בהם פועלים המזגנים שעות רבות, האוויר בתוך האולם עלול להיות מזוהם יותר מהאוויר שבחוץ. הצופים היושבים באולם והשחקנים המציגים על הבמה עלולים להיות חשופים לסיכונים בריאותיים הנגרמים בעקבות זיהום האוויר.

ניקוי

על מנת להבטיח את איכות האוויר אותו נושמים המבקרים בתאטרון יש לדאוג לניקוי וחיטוי של כל מערכות המיזוג, תעלות האוורור וצינורות הניקוז של מערכת המיזוג. את הניקוי מומלץ לבצע מספר פעמים בשנה. יש לקרוא לאנשי מקצוע לביצוע הניקוי שכן מדובר בפירוק של כל מערכות המיזוג, ניקוי כל התעלות הפנימית והרכבת המערכת מחדש. כמו כן יש לוודא שימוש בחומרי חיטוי בריאים אשר לא יזהמו בעצמם את האוויר הנפלט מהמזגן. חברת דק קלינינג היא חברה מקצועית ואחראית המספקת שירותי ניקוי וחיטוי לכל סוגי מערכות המזגן השונים המותקנים באולמות וחללי התאטרון ובכל המבנים.