ניקוי מזגנים בשדה התעופה

שדה התעופה הוא מבנה גדול עם חללים פתוחים, אולמות נוסעים, חנויות, מסעדות ומשרדים הפועלים 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. האולמות השונים מלאים בנוסעים ובעובדים כל הזמן.

כדי לשמור על טמפרטורה נעימה במבנה כל כך גדול בעל חללים רחבי ידיים יש צורך במערכת מיזוג גדולה וחזקה במיוחד, המורכבת ,מתעלות אוורור מרובות ותהיה מסוגלת לפעול במשך שעות רצופות.

פעילות המערכת

למרות גודלה ומורכבותה של מערכת מיזוג שכזו, פעילותה זהה לפעילות כל מערכת מיזוג אפילו זו הביתית, רק בקנה מידה גדול הרבה יותר. המערכת שואבת את האוויר הנמצא בתוך הטרמינל דרך תעלות האוורור, מקררת אותו באמצעות פעולה הנקראת עיבוי ופולטת אותו חזרה אל חללי הטרמינל בטמפרטורה הרצויה. האוויר הנשאב אל תוך המערכת רווי לכלוכים, אבק הנכנס מן הכביש הסואן דרך הדלתות האוטומטיות וחיידקים אותם פולטים העוברים ושבים בנשימתם. כל אלו פוגשים ברטיבות הקיימת בתוך תעלות האוורור. כאשר האוויר המלוכלך פוגש ברטיבות הוא גורם להתפשטות עובש, פטרת וחיידקים שונים הגדלים בתוך תעלות האוורור ונפלטים עם האוויר היוצא דרך הפתחים לתוך הטרמינל.

סכנות בריאותיות

בניינים גדולים בהם מורכבת מערכת מיזוג גדולה אשר לא מתוחזקת באופן שוטף עלולים לחלות בתסמונת הנקראת “תסמונת הבניין החולה” כלומר, האוויר הנפלט אל תוך הבניין עובר דרך התעלות הנגועות בעובש ופטרת ומתמלא חיידקים אשר נפלטים אתו אל תוך הבניין. כך למעשה האוויר שבתוך הבניין, אותו נושמים העובדים והמבקרים, הופך להיות מזוהם יותר מהאוויר שבחוץ.

ניקוי

כדי להימנע מסיכונים בריאותיים של ממש יש לדאוג לניקוי, חיטוי ותחזוקה שוטפת של מערכת המזגן. יש צורך לנקות את כל התעלות, פתחי האוורור, המערכת והסוללות עצמן. את ניקוי המערכת והתעלות במבנים גדולים בהם המערכת עובדת ללא הפסקה רצוי לבצע מספר פעמים בשנה ומומלץ להיעזר באנשי מקצוע שכן מדובר בפירוק המערכת והרכבתה מחדש ויש להשתמש בחומרים העומדים בתקן שכן מדובר למעשה בניקוי האוויר אותו אנו נושמים. חברת דק קליניג היא מברה אחראית ומקצועית המספקת שירותי ניקוי לכל מערכות המזגן הגדולות בכל סוגי המבנים.