ניקוי מזגנים בחדרים נקיים

חדר נקי הוא חדר סטרילי. כל מה שנמצא בחדר צריך להיות נקי לחלוטין. אנשים הנכנסים לתוך החדר הנקי לבושים בדרך כלל בחליפות מיוחדות המונעות מהלכלוך שנמצא עליהם ומהאוויר אותו הם נושפים לזהם את החדר. חדר נקי הוא כלי המשמש כל מיני ענפים בתעשייה, מעבדות, בתי חולים, מפעלים לייצור טכנולוגיה זעירה, מפעלי זכוכית.

הסיבה לשמור על חדר סטרילי היא ייצור חלקים קטנטנים אשר לא יכולים לסבול אפילו טיפת אבק אחת בעת ייצורן או תרופות שצריכות להישאר סטריליות לחלוטין. בחדרים אלו נדרשת שמירה על טמפרטורה מסוימת רציפה ולכן מערכת המיזוג בהם פועלת ללא הפסקה. כיוון שלחדר הנקי אסור שייכנסו חיידקים מיותרים תשומת לב לניקוי מערכת המזגן היא חשובה במיוחד שכן לעיתים אנחנו לא יודעים או נוטים לשכוח שמערכת המיזוג עלולה להוות קרקע להתרבות חיידקים אשר נפלטים אל החדר הנקי עם האוויר הקר.

סיכונים

בין עם מדובר במערכת מזגן מרכזי או מערכת יחידה המותקנת בחדר הנקי, פעולת הקירור זהה: המערכת שואבת אליה את האוויר הנמצא בתוך החדר, מקררת אותו באמצעות פעולת העיבוי ופולטת אותו חזרה אל החדר בטמפרטורה הרצויה. פעולת העיבוי יוצרת רטיבות ולחות תמידית בתוך צינורות המזגן ותעלות האוורור. האוויר הנשאב לתוך המערכת רווי חיידקים באבק. גם בחדרים נקיים אי אפשר באופן מוחלט מקצת לכלוך או אבק מיקרוסקופי ומספיקים כמה גרגירי אבק שישאבו אל תוך המזגן ויפגשו ברטיבות הקיימת בו כדי ליצור התפשטות של עובש, פטרת והתרבות של חיידקים בתוך מערכת המזגן. החיידקים המתרבים בתוך המערכת נפלטים חזרה עם האוויר הנפלט מהמזגן אל תוך החדר הקני והופכים אותו ללא נקי בעליל.

ניקוי

חשוב מאד להקפיד על ניקוי וחיטוי תקופתיים של מערכות המיזוג בחדרים נקיים על מנת לשמור עליהם נקיים. רצוי לבצע את ניקוי המערכת מספר פעמים בשנה ומומלץ לבצע את הניקוי באמצעות אנשי מקצוע שכן מדובר בפירוק המערכת והרכבתה מחדש. חברת דק קליניג היא חברה מקצועית המספקת שירותי ניקוי וחיטוי לכל סוגי מערכות המזגן בחדרים נקיים בכל סוגי המבנים.