ניקוי מזגנים בבתי קולנוע

צפייה בסרט בבית הקולנוע היא בילוי מועדף בכל עונות השנה אך במיוחד בקיץ כאשר אולם הקולנוע מהווה מפלט קריר מהחום שבחוץ. בתי קולנוע מורכבים ממספר חללים גדולים המשמשים את כאולמות הקרנה. כל אולם רחב ידיים כזה הוא בעל תקרות גבוהות ועשרות שורות של כסאות לצופים.

המזגן באולם פועל במשך כל שעות פעילות הקולנוע שעלולות להימשך מספר רב של שעות. בבתי קולנוע מותקנות מערכות מיזוג מרכזיות גדולות וחזקות המסוגלות לספק אוויר בטמפרטורה רצויה לצופים בחלל גדול מאד ובמשך שעות ארוכות. מערכת מיזוג מרכזית מורכבת ממערכת גדולה הנמצאת מחוץ לבניין או על הגג, תעלות מיזוג רבות ומסועפות המותקנות בתוך הקירות עצמם ומספר פתחי אוורור המותאמים בקירות במיקומים שונים לפי גודלו ואופיו של החלל.

סיכון

האוויר שנשאב לתוך מערכות המזגן רווי אבק, לכלוכים וחיידקים אותם אנו פולטים כשאנו נושמים. בתוך מערכת המיזוג הלכלוכים פוגשים בלחות רבה. המפגש בין האוויר המלוכלך ללחות בתוך מערכת המיזוג יוצר התפשטות של עובש, פטריות והתרבות של חיידקים. חיידקים אלו נפלטים חזרה אל החדר עם האוויר הקר שנפלט מהמזגן. תהליך זה נקרא “תסמונת הבניין החולה”. באולמות גדולים כמו בתי קולנוע בהם פועלים המזגנים שעות רבות, האוויר בתוך האולם עלול להיות מזוהם יותר מהאוויר שבחוץ. הצופים השוהים באולם הקולנוע עלולים להיות חשופים לסיכונים בריאותיים הנגרמים בעקבות זיהום במידה ומערכת המיזוג לא מטופלת באופן שוטף.

ניקוי

על מנת להבטיח את איכות האוויר אותו נושמים הצופים בבתי הקולנוע יש לדאוג לניקוי וחיטוי של כל מערכות המיזוג, תעלות האוורור וצינורות הניקוז של מערכת המיזוג. את הניקוי מומלץ לבצע מספר פעמים בשנה. יש לקרוא לאנשי מקצוע לביצוע הניקוי שכן מדובר בפירוק של כל מערכות המיזוג, ניקוי כל התעלות הפנימית והרכבת המערכת מחדש. כמו כן יש לוודא שימוש בחומרי חיטוי בריאים אשר לא יזהמו בעצמם את האוויר הנפלט מהמזגן. חברת דק קלינינג היא חברה מקצועית ואחראית המספקת שירותי ניקוי וחיטוי לכל סוגי מערכות המזגן השונים המותקנים באולמות בתי הקולנוע ובכל המבנים.