ניקוי מזגנים בבתי מלון

בתי מלון הם מבנים גדולים המחולקים לחללים רבים. בכל קומה מספר רב של חדרי אורחים ובקומות הכניסה לובי, אולמות אוכל, אולמות כנסים, חדרי כושר וחדרי פנאי לשימוש האורחים.

בבתי מלון מורכבות מערכות מיזוג שונות ורבות, בדרך כלל מערכות מיזוג מרכזיות משמשות את החללים הציבוריים ואילו בחדרי האורחים מורכת מערכת מיזוג נפרדת לכל חדר לנוחיות האורחים שיוכלו לבחור בטמפרטורה המתאימה להם.

פעילות המערכת

מערכת המיזוג המרכזי פועלת בקנה מידה גדול ועוצמתי יותר מזו הפרטית אך בכל מקרה פעילות המערכת היא דומה, המזגנים שואבים לתוכם את האוויר שבחדר, מקררים אותו באמצעות פעולה הנקראת עיבוי ופולטים אותו בחזרה לחלל החדר בטמפרטורה הרצויה.

סיכון

האוויר שנשאב לתוך מערכות המזגן רווי אבק, לכלוכים וחיידקים אותם אנו פולטים כשאנו נושמים. בתוך מערכת המיזוג הלכלוכים פוגשים בלחות רבה. המפגש בין האוויר המלוכלך ללחות בתוך מערכת המיזוג יוצר התפשטות של עובש, פטריות והתרבות של חיידקים. חיידקים אלו נפלטים חזרה אל החדר עם האוויר הקר הנפלט מהמזגן. תהליך זה נקרא “תסמונת הבניין החולה”. בבניינים גדולים כמו בתי מלון בהם פועלים המזגנים שעות רבות, האוויר בתוך המבנה עלול להיות מזוהם יותר מהאוויר שבחוץ והאורחים נמצאים בסיכון גבוה לסיבוכים בריאותיים הנגרמים בעקבות זיהום. אורחים המפעילים את המזגן בחדרם שעות רבות, למשל במשך הלילה, עלולים לנשום אוויר מזוהם במידה ומערכת המיזוג לא מטופלת באופן שוטף.

ניקוי

על מנת להבטיח את איכות האוויר אותו נושמים אורחי בית המלון יש לדאוג לניקוי וחיטוי של כל מערכות המיזוג, תעלות האוורור וצינורות הניקוז בחללים הציבוריים ובכל חדר בנפרד. את הניקוי מומלץ לבצע מספר פעמים בשנה. יש לקרוא לאנשי מקצוע לביצוע הניקוי שכן מדובר בפירוק של כל מערכות המיזוג, ניקוי כל התעלות הפנימית והרכבת המערכת מחדש. כמו כן יש לוודא שימוש בחומרי חיטוי בריאים אשר לא יזהמו בעצמם את האוויר הנפלט מהמזגן. חברת דק קלינינג היא חברה מקצועית ואחראית המספקת שירותי ניקוי וחיטוי לכל סוגי מערכות המזגן השונים המותקנים בבתי מלון ובכל המבנים.